Jak zostać odbiorcą gazu ziemnego Gazyfikacja Miasta Łeba
Dlaczego gaz ziemny?

» Argumenty ekologiczne

eko Gaz ziemny jest naturalnym paliwem wydobywanym ze złóż znajdujących się w skorupie ziemskiej. Stanowi mieszaninę gazów – metanu z innymi gazami palnymi oraz związkami niepalnymi. Zawartość metanu powoduje, iż w procesie spalania nie tworzą się pyły i nie powstają stałe odpady. Spośród najbardziej popularnych paliw - węgla, oleju opałowego i gazu ziemnego – to właśnie gaz jest najmniej szkodliwy dla środowiska. Paliwo to emituje dwukrotnie mniej tlenków węgla niż węgiel i olej opałowy oraz wytwarza ponad 260 razy mniej pyłów podczas spalania niż węgiel.

» Argumenty ekonomiczne

hajs

Podejmując decyzję o wyborze paliwa, które ogrzewać będzie dom i podgrzewać wodę, kierujemy się przede wszystkim względami ekonomicznymi. Wiadomo bowiem, że w budżetach gospodarstw domowych największy udział mają wydatki związane z opłatami za ciepła wodę i ogrzewanie.

Dla zobrazowania korzyści płynących z zastosowania gazu ziemnego dla uzyskania energii przedstawiamy koszty netto ogrzewania dla domku jednorodzinnego o powierzchni 160 m2.

» Roczne koszty ogrzewania domku jednorodzinnego

Przykład dla domku o powierzchni 160 m2, na ogrzanie którego potrzeba ok. 6,4 ton węgla

Roczny koszt ogrzewania i wytwarzania ciepłej wody w domu jednorodzinnym o powierzchni ok. 160 m2
Rodzaj paliwa
zużycie
cena
razem zł
gaz ziemny
2 000
m3
2,69
zł/m3
5 380 zł
propan-butan
3 142
litr
2,45
zł/l
7 698 zł
węgiel- orzech
6
tona
640,00
zł/t
3 840 zł
energia elektryczna
18 055
kW
0,55
zł/kW
9 930 zł
olej opałowy
1 938
litr
3,25
zł/l
6 299 zł

 

» Łatwość obsługi

1 Dla odbiorców gazu ziemnego dużym plusem jest wygoda, związana z jego użytkowaniem. Automatyczne kotły gazowe ogrzewają dom, wodę użytkową, a wszystko to przebiega właściwie bez udziału użytkownika, dzięki wysokiej automatyzacji procesu spalania. Wystarczy nastawić pożądaną temperaturę, a urządzenie zaopiekuje się resztą, nie trzeba się martwić o zakup węgla czy oleju opałowego. Gaz ziemny dostarczany jest bez przerwy systemem rur podziemnych przez cały rok bezpośrednio do domu Odbiorcy.
© 2011 AmberGaz // Design: PI
o firmie | gaz ziemny | dlaczego gaz | oferta | koncesje/taryfy | kontakt